23. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali 8-11 Haziran'da

17/03/2022
Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festival komitesi, Festivalin 8-11 Haziran 2022 tarihlerinde yapılmasına karar verdi.
23. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali 8-11 Haziran'da

Bu yıl 23. sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin komite toplantısı, bugün Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezinde; Safranbolu Belediye Başkanı ve Festival Komitesi Başkanı Elif Köse'nin önderliğinde yapıldı.

Toplantı öncesi açıklama yapan Başkan Köse, “2021 yılının son festival komitesi toplantısında, 22. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin değerlendirmesini yapmıştık. Bugün ise 23. sü ile ilgili rotamızı belirleyeceğiz. Bununla birlikte yeni alt komisyonlarımızı oluşturacağız. En önemlisi de festivalin tarihi ile ilgili bir değişiklik yapmamız söz konusu, buna karar vereceğiz.” dedi.

Konuşmanın ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan brifinge geçildi. Brifingin ardından 23. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin ne zaman yapılacağı, yarışmaların hangi dallarda düzenleneceği, yan tema, bütçe gibi konular konuşularak, kararı bağlandı.

Festival Komitesi Başkanı Elif Köse, festivalin haziran ayında yapılmasını önerdi. Komitede görevli Öğretim Üyelerinin hali hazırda festivale katkı sağladıklarını, öğrencilerin de sürece dahil edilebilmesi için okullar tatil olmadan festivalin yapılması teklifinde bulunarak, şunları söyledi: 

"Malumunuz öğrencilerimizin bölümleri de festivalimize çok uygun. Bununla ilgili kararın da bugün alınacağını düşünüyorum. Bu vesile ile festivalimize geçmişte katkı sağlayan, emek veren herkese ve yine sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum.” 

Yapılan oylama ile 23. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin, 8-11 Haziran günleri arasında yapılmasına karar verildi.

Diğer Haberler